Soovitused lapsevanemale suveks

  1. Tee kindlaks, kes on Sinu lapse sõbrad.

  2. Tunne siirast huvi lapse tegemiste suhtes. Ära teeskle huvi ega nuhi tagaselja.

  3. Leia aega ühiseks koos olemiseks. Leppige kokku ühiselt sobivad ajad.

  4. Teismelisele on suvel väga oluline olla koos sõpradega; sõlmige ühiselt kokkulepped, kuidas laps teavitab plaanide muutustest (hilinemisest jne). Liigne rangus võib viia selleni, et laps ei vasta kõnedele või ei tule üldse koju.

  5. Kui su lapse käitumine on viimasel ajal muutunud, mõtle, mis võib selle põhjuseks olla ja vajadusel otsi abi asjatundjalt.

  6. Usalda, aga kontrolli! Ole ise julgem ja teadlikum lapselt küsima, siis saad ka tõesemat infot.

  7. Ära karda - noorele kondoomi andes ja adekvaatset infot jagades, oled sa vastutustundlik, mitte varajast suguelu õhutav lapsevanem.

  8. Suvel leitakse enamasti uusi sõpru, kelle väärtused võivad olla teised, kui teie kodus tavaks. Kampa saamise nimel pannakse noored sageli proovile, mis võib viia õigusrikkumisteni. Usalda ennast ja oma last oukordade lahendamisel ja vajadusel tee koostööd erinevate spetsialistidega.

  9. Probleemide puhul võtke nende lahendamiseks aega, sest esialgu võib vihatase olla kõrge nii sul kui ka lapsel. Rahunege ja seejärel tegutsege.

  10. Andke alati hinnang lapse käitumisele, nii positiivsele kui negatiivsele. Iga laps vajab tagasisidet oma vanematelt.


Eelmine
Uued tugiisikud valmis tegudeks!
Järgmine
Kevadine uudiskiri

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: