Tugiisikute lood VIII

Tugiisik Anna - venekeelsete noorte usaldusisik

Kaheaastase staažiga tugiisik Anna on olnud abiks neljale noorele. Kui alguses kartis ta, et vanusevahe võib noortega hea suhte saavutamise raskeks teha, siis praguseks on ta veendunud, et kõige olulisem on noorega hea ja usaldusväärse kontakti saavutamine ning siiras soov teda aidata.


Tuleb näidata noorele, et oled tema jaoks olemas

Usaldusliku kontakti loomine võtab aega ja nõudis eriti just Anna endapoolset järjekindlust, kuid tulemata see ei jäänud ning kui kontakt loodud, oli võimalik alustada tööga, mis oli põnevam, kui eelnevalt arvata võiks. „See arendab tohutult ja paneb maailma üle teisiti mõtlema. Avastad, et empaatial ja kaastundel on suur võim,“ kirjeldab Anna seda, mis tema hinnangul aitab kõike muuta. Noorte otsene tagasiside, et temast on abi olnud, aitab üleval hoida esialgset motivatsiooni, millest sai alguse tema soov tööd teha: kasutada oma olemasolevaid kogemusi ja aega, et aidata noori, kellel tugi puudub.

Ja kuigi noored ei ole oma kiidusõnaega kitsid, siis on ka hetki, kus on vaja mõelda, kas asjal on mõtet. „Raske on hetkedel, kui noor ei pea nt. kokkuleppetest kinni ning planeeritud kohtumine jääb ära. Samuti siis kui noore kodune olukord ei toeta tugiisiku tööd,“ toob Anna välja, kuid keeldub alla andmast:

Sellistel hetkedel ei tohi käega lüüa ning tuleb näidata noorele, et oled tema jaoks olemas ja koostöö toimub edasi!“


Eelmine
Tugiisikute lood VII
Järgmine
Tugiisikute lood IX

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: