Meie oleme RuaCrew

Toetame turvalisi suhteid taastava mõtteviisi abil. Loome Eestit, kus taastav mõtteviis on igapäevane.

RuaCrew lugu

RuaCrew sai alguse 2009. aastal, et ennetada sotsiaalseid probleeme ja õigusrikkumisi noorte seas ning aidata kaasa nende lahendamisele.

RuaCrew eesmärk on läbi koolituste anda edasi oskusi konfliktide ennetamiseks ja lahendamiseks ning pakkuda erapooletu eksperdi tuge tekkinud erimeelsuste lahendamisel konfliktivahenduse meetodil.

Koolitame noori, lapsevanemaid ja spetsialiste ning pakume teenuseid toetamaks turvalisi suhteid.

European Forum for Restorative Justice liikmena oleme osa rahvusvahelisest võrgustikust ning seeläbi edendame õiglast ning hoolivat ühiskonda ka Eestis.

Aitame leida lahendusi konfliktide, erimeelsususte ja muudatustega toimetulekuks, pakkudes turvalist keskkonda ning võimalust kõigil oma mõtteid ja tundeid jagada. Taastav õigus annab kõigile hääle, võimaluse väljendada oma vajadusi ning esitada juhtunu tõttu tekkinud küsimusi.

RuaCrew põhiväärtusteks on austus, asjatundlikkus ja avatus.

RuaCrew eestvedajad

Annegrete Johanson

Asutaja ja juhatuse liige

Taastava õiguse ekspert ja eestkõneleja, kes koolitab taastava õiguse teemal, vahendab taastavaid kohtumisi ning on taastava mõtteviisi arendaja Eestis.
On European Forum for Restorative Justice (EFRJ) juhatuse liige.

Anna Frank

Juhatuse liige

Lapse heaolu, õiguste ja turvalisuse eest seisja, kes koolitab teemadel - lapsesõbralik vestlus, traumateadlikkus ja lapse seksuaalharidus. Vahendab taastavaid kohtumisi.

RuaCrew numbrites

15 a

Ühing tegutseb juba üle 15 aasta ning ühendab oma ala kogenud praktikuid, kaasates tegevustesse ka noori.

13x

Korraldanud riskikäitumisega noortele suvekooli, et õpetada sotsiaalseid oskusi ja tutvustada alternatiivseid vaba aja veetmise võimalusi.

700+

2024. aasta jooksul on koolitustel osalenud enam kui 700 inimest, kes on omandanud uusi teadmisi ja oskusi.

Võta meiega julgelt ühendust, koos leiame lahenduse!

Võta ühendust
Taastav õigus on konflikti lahendamise meetod, mis ei asenda alati formaalseid menetlusi, kuid on heaks viisiks, mille abil leida hingerahu, jätta konflikt seljataha ja minna eluga edasi.